Autorka znanych na całym świecie powieści o Harrym Potterze Joanne K. Rowling napisała: „Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”, jednak we współczesnym świecie, zdominowanym przez komunikację cyfrową, rzadko odwiedzamy to miejsce.


Dostęp do stron internetowych często czyni z nas leniwych poszukiwaczy, którzy zadowolą się pierwszą lepszą informacją znalezioną na niezweryfikowanej stronie. Na szczęście nie wszystkich to dotyczy. Nie brakuje osób, które w bibliotekach poszukują zarówno źródeł wiedzy, jak i po prostu czegoś do przeczytania.
W związku z tym, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, znacząco powiększył się księgozbiór naszej szkolnej biblioteki. Trafiły do niej wydawnicze nowości oraz te książki, o które prosili sami uczniowie.
Zakupione pozycje są bardzo różnorodne i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.
Miłośnicy czytania bardzo się cieszą, że na czas zbliżających się ferii zimowych wypożyczą nie tylko lektury, ale cały stosik książek, aby w wolnym czasie oddać się przyjemności czytania.
Mamy nadzieję, że grono czytelników znacząco się powiększy.
Zapraszamy do obejrzenia nowości w bibliotece, pamiętając jednocześnie o tym, że „Biblioteka to skarbnica lekarstw duszy.”